Objednat

OVIGIL 5000 I.U - Shree Venkatesh

210,00Kč

Popis

Terapeutická aplikace:
Ženy - vyvolání ovulace u interfilite způsobené anovulační cykly, substituce hypofyzárního luteinizačního hormonu, muži - v dětském věku kryptorchismus, v dospělosti substituce hypofyzárního luteinizačního hormonu při jeho nedostatku vrozeném nebo získaném (např. Po operacích hypofýzy).

Popis:
Není to žádný anabolicko-androgenní steroid, ale proteinový hormon vytvářený v placentě těhotné ženy. Příčinou, proč se dopingoví hříšníci zajímají o tento prostředek je to, že dokáže podpořit přirozenou produkci testosteronu, která vlivem užívání anabolických steroidů oproti normálu často prudce poklesne. V případě, že se HCG neaplikuje, dopingový konzument (a to nejen ten, který hazarduje se svým zdravím natolik, že neváhá užívat doslova megadávky anabolických steroidů i velmi dlouhou dobu) se dostává po ukončení cyklu do kritické fáze, která je poznamenána prudkým poklesem síly a často ještě prudší ztrátou hmotnosti. Udává se, že tento stav trvá tak dlouho, dokud přirozená produkce testosteronu nedosáhne normální úroveň. Pro ty, kteří mají za sebou i minimální zkušenosti s užíváním anabolicko-androgenních steroidů, případně co to si přečetli o jejich vedlejších účincích, určitě není žádnou novinkou informace, že tyto prostředky snižují i ​​zájem o sex. Pro partnerky dopingových hříšníků je to skutečně postní období. HCG však způsobuje, že všechny tyto zmíněné jevy jsou minimalizovány. Mnozí z dopingových hříšníků i přes známým efektem HCG zdůrazňují nutnost končit steroidový cyklus pozvolna snižování dávky. Jen tehdy je údajně HCG skutečně účinné, protože i když podporuje tělu vlastní produkci testosteronu, přece jen trvá určitý čas, než se funkce organismu opět dostanou do původní podoby (pokud se do ní skutečně někdy dostanou).

U všech zneužívaných prostředcích (a HCG není výjimkou), i zde existuje riziko nežádoucích vedlejších účinků - feminizační znaky jako gynekomastie a uskladňování tuku v oblasti boků, silné akné, případně i ranní nevolnost. V lékopisech se můžete setkat také s informacemi o silných bolestech v místě vpichu a alergických reakcích - od kožních až po těžké reakce anafylaktoidních charakteru, kde v případě pozdě nebo neodborně podané první pomoci existuje riziko smrti.

Zneužívané dávky:
Existují informace o tom, že HCG se aplikuje dvěma způsoby - během cyklu, ve kterém se zneužívají anabolicko-androgenní steroidy (kvůli zamezení atrofii varlat) nebo po ukončení cyklu na bezproblémové obnovení přirozené produkce testosteronu. Otázka "správné" účinné dávky není vykrystalizoval aa. V dostupné literatuře, která obsahuje výpovědi dopingových hříšníků se zkušenostmi při zneužití HCG, se udávají jednorázové dávky 2.000-5.000 m.j. aplikovány každých 5 dní po dobu 2-3 týdnů. Velmi často je zmiňovaná kombinace s prostředkem clenbuterol hydrochlorid a clomifene citrate.

Pokud si kladete otázku, kdo patří do skupiny potenciálních "užívací" HCG, tak jsou to všichni ti, kteří neváhají brát anabolicko-androgenní steroidy dlouhodobě, nebo ti, kteří je zneužívají ve velkých dávkách. Připouští se i možnost zneužití v tzv. zastřešujícího období, které nastane od vysazení anabolicko-androgenních steroidů po dobu soutěží, kde existuje reálná možnost dopingové kontroly bez údajného rizika, že se naruší hraniční poměr testosteron / epitestosterón.

Recenze (0)

Napsat recenzi

Pro přidání hodnoce se přihlášte nebo se zaregistrujte